Username: 
  Password: 

Team Schedules - 13U Classic II North
       



Bracket


ALL B


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- B 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 B1 : Covington YMC - B13U - CL II N055555555 040 16  27  2 0
 B10 : IAFC 08 Boys Gold - CL II N552505555 037 17  15  0 0
 B9 : Georgia Storm 08B Silver - CL II N5255055   027 9  9  0 0
 B3 : NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N20555550  027 16  17  6 0
 B8 : OconeeFC 13U BOYS - CL II N25505052  024 8  14  1 0
 B5 : IAFC 08 Boys Bronze - CL II N52505050  022 0  28  0 0
 B7 : MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N05200055  017 1  18  0 0
 B6 : Alliance SC 08B - CL II N0005025   012 -4  26  0 0
 B2 : NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N00500050  010 -12  32  0 0
 B4 : IAFC 08 Boys Silver - CL II N0000000   00 -15  27  5 0
 B11 : KCSC CANNONS - U13 CL II N000000000 00 -36  69  0 0

Bracket - Saturday, August 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604052  Covington Y Outdoor Center  11:30 AM  3 B1 vs B10Covington YMC - B13U - CL II N 0 vs.IAFC 08 Boys Gold - CL II N5
 604048  LakePoint Sports Center  12:00 PM  1 B2 vs B9NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N 0 vs.Georgia Storm 08B Silver - CL II N1
 604049  River Park Soccer Complex  02:00 PM  2 B3 vs B8NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N 3 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL II N3

Bracket - Sunday, August 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651229  Summit Baptist Church  03:00 PM  1 B11 vs B1KCSC CANNONS - U13 CL II N 2 vs.Covington YMC - B13U - CL II N10

Bracket - Saturday, August 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604053  Covington Y Outdoor Center  10:00 AM  3 B1 vs B2Covington YMC - B13U - CL II N 6 vs.NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N4
 604056  Tramore - CASL  10:00 AM  2 B7 vs B5MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N 1 vs.IAFC 08 Boys Bronze - CL II N4
 604055  Oconee Veterans Park  05:30 PM  A B8 vs B4OconeeFC 13U BOYS - CL II N 3 vs.IAFC 08 Boys Silver - CL II N1

Bracket - Sunday, August 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651230  LakePoint Sports Center  03:45 PM  1 B2 vs B11NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N 5 vs.KCSC CANNONS - U13 CL II N0
 604050  Arizona Avenue  04:00 PM  2 B4 vs B7IAFC 08 Boys Silver - CL II N 1 vs.MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N2

Bracket - Saturday, September 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604058  River Park Soccer Complex  10:00 AM  2 B3 vs B1NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N 3 vs.Covington YMC - B13U - CL II N6
 604062  Arizona Avenue  02:00 PM  1 B10 vs B2IAFC 08 Boys Gold - CL II N 6 vs.NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N2

Bracket - Sunday, September 06, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651231  Summit Baptist Church  03:00 PM  1 B11 vs B3KCSC CANNONS - U13 CL II N 0 vs.NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N12

Bracket - Saturday, September 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604067  Hubert Park  09:00 AM  2 B7 vs B10MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N 2 vs.IAFC 08 Boys Gold - CL II N2
 604063  Covington Y Outdoor Center  10:00 AM  3 B1 vs B4Covington YMC - B13U - CL II N 5 vs.IAFC 08 Boys Silver - CL II N3
 604064  River Park Soccer Complex  10:00 AM  2 B2 vs B3NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N 2 vs.NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N8
 604065  East Carrollton Park  05:00 PM  EC 3 B9 vs B5Georgia Storm 08B Silver - CL II N 4 vs.IAFC 08 Boys Bronze - CL II N4

Bracket - Sunday, September 13, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604078  Hubert Park  09:00 AM  3 B7 vs B1MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N 3 vs.Covington YMC - B13U - CL II N6
 604051  Arizona Avenue  11:00 AM  3 B5 vs B6IAFC 08 Boys Bronze - CL II N 4 vs.Alliance SC 08B - CL II N2
 651238  Arizona Avenue  05:30 PM  2 B10 vs B11IAFC 08 Boys Gold - CL II N 4 vs.KCSC CANNONS - U13 CL II N0

Bracket - Saturday, September 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604072  River Park Soccer Complex  10:00 AM  2 B3 vs B10NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N 6 vs.IAFC 08 Boys Gold - CL II N0
 604068  Arizona Avenue  10:00 AM  1 B5 vs B1IAFC 08 Boys Bronze - CL II N 3 vs.Covington YMC - B13U - CL II N6
 604070  West Jackson MS  01:00 PM  1 B6 vs B9Alliance SC 08B - CL II N 1 vs.Georgia Storm 08B Silver - CL II N7
 604071  Hubert Park  04:00 PM  4 B7 vs B8MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N 1 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL II N2

Bracket - Sunday, September 20, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604076  East Carrollton Park  01:30 PM  EC 3 B9 vs B7Georgia Storm 08B Silver - CL II N 1 vs.MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N0
 651233  Summit Baptist Church  04:00 PM  1 B11 vs B5KCSC CANNONS - U13 CL II N 0 vs.IAFC 08 Boys Bronze - CL II N6

Bracket - Saturday, September 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604073  Covington Y Outdoor Center  09:30 AM  3 B1 vs B6Covington YMC - B13U - CL II N 4 vs.Alliance SC 08B - CL II N3
 604075  River Park Soccer Complex  10:00 AM  2 B3 vs B4NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N 7 vs.IAFC 08 Boys Silver - CL II N2
 604077  Arizona Avenue  04:00 PM  2 B10 vs B8IAFC 08 Boys Gold - CL II N 3 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL II N2

Bracket - Sunday, September 27, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651236  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A B8 vs B11OconeeFC 13U BOYS - CL II N 6 vs.KCSC CANNONS - U13 CL II N0

Bracket - Saturday, October 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604079  West Jackson MS  03:00 PM  1 B6 vs B2Alliance SC 08B - CL II N 6 vs.NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N3
 604082  Arizona Avenue  04:00 PM  3 B10 vs B4IAFC 08 Boys Gold - CL II N 4 vs.IAFC 08 Boys Silver - CL II N2
 604080  Arizona Avenue  07:00 PM  2 B5 vs B3IAFC 08 Boys Bronze - CL II N 1 vs.NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N9

Bracket - Sunday, October 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604086  Arizona Avenue  11:30 AM  1 B4 vs B5IAFC 08 Boys Silver - CL II N 2 vs.IAFC 08 Boys Bronze - CL II N4
 604087  Fullerville  05:00 PM  10 B9 vs B10Georgia Storm 08B Silver - CL II N 0 vs.IAFC 08 Boys Gold - CL II N2

Bracket - Saturday, October 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604069  Arizona Avenue  02:00 PM  1 B4 vs B2IAFC 08 Boys Silver - CL II N 0 vs.NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N2
 651235  Summit Baptist Church  04:00 PM  1 B11 vs B7KCSC CANNONS - U13 CL II N 1 vs.MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N9

Bracket - Saturday, October 17, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604084  LakePoint Sports Center  09:15 AM  1 B2 vs B7NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N 1 vs.MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N5
 604083  Covington Y Outdoor Center  09:30 AM  3 B1 vs B8Covington YMC - B13U - CL II N 3 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL II N1
 651237  Summit Baptist Church  03:00 PM  1 B11 vs B9KCSC CANNONS - U13 CL II N 0 vs.Georgia Storm 08B Silver - CL II N10

Bracket - Sunday, October 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604057  Arizona Avenue  09:00 AM  1 B10 vs B6IAFC 08 Boys Gold - CL II N 5 vs.Alliance SC 08B - CL II N1
 604061  Arizona Avenue  11:00 AM  1 B5 vs B8IAFC 08 Boys Bronze - CL II N 0 vs.OconeeFC 13U BOYS - CL II N4
 604054  Chestnut Log  03:00 PM  4 B9 vs B3Georgia Storm 08B Silver - CL II N 3 vs.NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N2

Bracket - Friday, October 23, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604066  Oconee Veterans Park  07:00 PM  A B8 vs B6OconeeFC 13U BOYS - CL II N 3 vs.Alliance SC 08B - CL II N3

Bracket - Sunday, October 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651234  West Jackson MS  01:00 PM  1 B6 vs B11Alliance SC 08B - CL II N 7 vs.KCSC CANNONS - U13 CL II N0

Bracket - Sunday, November 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 651232  Arizona Avenue  02:45 PM  1 B4 vs B11IAFC 08 Boys Silver - CL II N   vs.KCSC CANNONS - U13 CL II N 
 604081  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A B8 vs B9OconeeFC 13U BOYS - CL II N   vs.Georgia Storm 08B Silver - CL II N 
 604060  West Jackson MS  04:00 PM  1 B6 vs B7Alliance SC 08B - CL II N   vs.MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N 

Bracket - Saturday, November 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604092  Arizona Avenue  11:30 AM  1 B5 vs B10IAFC 08 Boys Bronze - CL II N   vs.IAFC 08 Boys Gold - CL II N 
 604091  West Jackson MS  03:00 PM  1 B6 vs B4Alliance SC 08B - CL II N   vs.IAFC 08 Boys Silver - CL II N 
 604088  East Carrollton Park  03:00 PM  EC 3 B9 vs B1Georgia Storm 08B Silver - CL II N   vs.Covington YMC - B13U - CL II N 
 604090  Hubert Park  04:00 PM  4 B7 vs B3MAYS Striker - B13U - Premier - CL II N   vs.NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N 

Bracket - Sunday, November 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604059  Arizona Avenue  10:00 AM  1 B4 vs B9IAFC 08 Boys Silver - CL II N   vs.Georgia Storm 08B Silver - CL II N 
 604074  LakePoint Sports Center  10:15 AM  1 B2 vs B5NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N   vs.IAFC 08 Boys Bronze - CL II N 
 604085  River Park Soccer Complex  02:00 PM  1 B3 vs B6NGSA Calhoun 2008 - B13U - CL II N   vs.Alliance SC 08B - CL II N 

Bracket - Saturday, November 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 604089  TBD   --    --  B8 vs B2OconeeFC 13U BOYS - CL II N   vs.NGSA 2008 Bartow Elite - CL II N