Username: 
  Password: 

Team Schedules - 18U Classic II
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL 0


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- 0 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 110 : NGSA 2003 Dalton Elite - CL II55555 55  035 17  9  7 0
 15 : Covington YMC - B18U - CL II550555252 034 15  18  3 0
 13 : ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II055252505 029 9  17  4 0
 16 : MOBA - 03 Boys - CL ll5025525   024 12  6  2 0
 14 : ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II0550500   015 -2  20  2 0
 18 : TASA 03 Premiere - CL II05 500    010 1  15  3 0
 11 : AFC Lightning 03B Black - CL II0002050   07 -14  26  6 0
 19 : GAFC Cobb 03B 1 - CL II050 0 0   05 -6  14  4 0
 12 : AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II 50000    05 -9  26  1 0
 17 : Piedmont SA - 03 - Silver - CL II000050    05 -14  33  1 0
 111 : KSA 03 Pro-Premier -4502-4    0-1 -9  13  0 0

Bracket - Saturday, August 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620503  Tyus Park  09:00 AM  1 12 vs 111AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II   vs.KSA 03 Pro-Premier 
 620506  Covington Y Outdoor Center  09:00 AM  3 15 vs 18Covington YMC - B18U - CL II 7 vs.TASA 03 Premiere - CL II4
 620504  Briscoe Park   01:00 PM  3 13 vs 110ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II 2 vs.NGSA 2003 Dalton Elite - CL II3

Bracket - Saturday, August 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620509  TBD   --    --  111 vs 13KSA 03 Pro-Premier
Forfeited Game
 0 vs.ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II4F
 620508  McCurry Park  09:00 AM  24 11 vs 12AFC Lightning 03B Black - CL II 3 vs.AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II5
 620511  Badger Creek Complex  01:30 PM  4 19 vs 15GAFC Cobb 03B 1 - CL II 2 vs.Covington YMC - B18U - CL II5

Bracket - Sunday, August 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620507  MOBA Academy  04:30 PM  2 16 vs 17MOBA - 03 Boys - CL ll 7 vs.Piedmont SA - 03 - Silver - CL II0

Bracket - Saturday, September 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620515  Covington Y Outdoor Center  10:00 AM  3 15 vs 110Covington YMC - B18U - CL II 0 vs.NGSA 2003 Dalton Elite - CL II2
 620517  Barrow Co. Soccer Park  10:00 AM  6 17 vs 18Piedmont SA - 03 - Silver - CL II 1 vs.TASA 03 Premiere - CL II9
 620514  Victor Lord Park  05:30 PM  6 14 vs 111ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II 2 vs.KSA 03 Pro-Premier3

Bracket - Saturday, September 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620519  Tyus Park  09:00 AM  1 12 vs 13AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II 2 vs.ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II4
 620520  Bryson Park  11:30 AM  1 111 vs 15KSA 03 Pro-Premier 0 vs.Covington YMC - B18U - CL II2
 620518  McCurry Park  03:00 PM  21 11 vs 14AFC Lightning 03B Black - CL II 1 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II4
 620522  Badger Creek Complex  03:00 PM  4 19 vs 17GAFC Cobb 03B 1 - CL II 2 vs.Piedmont SA - 03 - Silver - CL II0

Bracket - Sunday, September 13, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620521  Lakeshore Park  03:00 PM  1 110 vs 16NGSA 2003 Dalton Elite - CL II 3 vs.MOBA - 03 Boys - CL ll2

Bracket - Saturday, September 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620525  MOBA Academy  09:30 AM  1 16 vs 111MOBA - 03 Boys - CL ll 1 vs.KSA 03 Pro-Premier1
 620526  Barrow Co. Soccer Park  10:00 AM  6 17 vs 110Piedmont SA - 03 - Silver - CL II 0 vs.NGSA 2003 Dalton Elite - CL II9
 620523  Covington Y Outdoor Center  12:30 PM  3 15 vs 11Covington YMC - B18U - CL II 6 vs.AFC Lightning 03B Black - CL II3

Bracket - Sunday, September 20, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620513  Briscoe Park   03:00 PM  3 13 vs 11ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II 1 vs.AFC Lightning 03B Black - CL II1
 620505  Victor Lord Park  04:00 PM  6 14 vs 19ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II 2 vs.GAFC Cobb 03B 1 - CL II1

Bracket - Saturday, September 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620529  Tyus Park  09:00 AM  2 12 vs 15AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II 3 vs.Covington YMC - B18U - CL II7
 620531  Rock Springs Soccer Complex  01:00 PM  2 111 vs 17KSA 03 Pro-Premier
Forfeited Game
 0 vs.Piedmont SA - 03 - Silver - CL II4F
 620530  Briscoe Park   01:00 PM  3 13 vs 14ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II 4 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II3

Bracket - Sunday, September 27, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620524  Victor Lord Park  03:00 PM  6 14 vs 12ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II 4 vs.AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II3

Bracket - Saturday, October 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620528  McCurry Park  09:00 AM  21 11 vs 16AFC Lightning 03B Black - CL II 0 vs.MOBA - 03 Boys - CL ll4
 620535  Covington Y Outdoor Center  12:30 PM  3 15 vs 13Covington YMC - B18U - CL II 2 vs.ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II2
 620536  Bethesda Park  01:00 PM  Bute 18 vs 111TASA 03 Premiere - CL II   vs.KSA 03 Pro-Premier 

Bracket - Saturday, October 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620542  Harmony Grove  09:00 AM  1 111 vs 19KSA 03 Pro-Premier   vs.GAFC Cobb 03B 1 - CL II 

Bracket - Sunday, October 11, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620510  Lakeshore Park  01:00 PM  1 110 vs 14NGSA 2003 Dalton Elite - CL II 5 vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II2

Bracket - Saturday, October 17, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620545  Barrow Co. Soccer Park  11:45 AM  12 17 vs 13Piedmont SA - 03 - Silver - CL II 1 vs.ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II6
 620544  Bethesda Park  03:00 PM  Park 18 vs 12TASA 03 Premiere - CL II 8 vs.AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II1
 620541  Monsignor Donovan Catholic High School  04:00 PM  1 14 vs 15ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II 1 vs.Covington YMC - B18U - CL II3
 620543  Badger Creek Complex  04:45 PM  4 19 vs 11GAFC Cobb 03B 1 - CL II 1 vs.AFC Lightning 03B Black - CL II3
 620547  Lakeshore Park  05:00 PM  1 110 vs 111NGSA 2003 Dalton Elite - CL II   vs.KSA 03 Pro-Premier 

Bracket - Sunday, October 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620540  Briscoe Park   01:00 PM  3 13 vs 16ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II 1 vs.MOBA - 03 Boys - CL ll3

Bracket - Saturday, October 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620548  McCurry Park  11:00 AM  24 11 vs 110AFC Lightning 03B Black - CL II 1 vs.NGSA 2003 Dalton Elite - CL II5
 620549  Tyus Park  11:00 AM  1 12 vs 19AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II   vs.GAFC Cobb 03B 1 - CL II 
 620550  Briscoe Park   11:00 AM  3 13 vs 18ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II 3 vs.TASA 03 Premiere - CL II2
 620552  Covington Y Outdoor Center  12:30 PM  3 15 vs 16Covington YMC - B18U - CL II 1 vs.MOBA - 03 Boys - CL ll1

Bracket - Sunday, October 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620512  MOBA Academy  09:00 AM  1 16 vs 18MOBA - 03 Boys - CL ll 3 vs.TASA 03 Premiere - CL II0
 620537  Badger Creek Complex  12:00 PM  3 19 vs 110GAFC Cobb 03B 1 - CL II 2 vs.NGSA 2003 Dalton Elite - CL II4
 620539  Tyus Park  01:00 PM  2 12 vs 17AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II   vs.Piedmont SA - 03 - Silver - CL II 
 620538  McCurry Park  04:00 PM  21 11 vs 18AFC Lightning 03B Black - CL II   vs.TASA 03 Premiere - CL II 

Bracket - Saturday, October 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620557  Barrow Co. Soccer Park  10:00 AM  6 17 vs 15Piedmont SA - 03 - Silver - CL II   vs.Covington YMC - B18U - CL II 
 620555  Badger Creek Complex  10:30 AM  4 19 vs 13GAFC Cobb 03B 1 - CL II   vs.ALL IN FC Snellville Boys 2003 - CL II 
 620553  Harmony Grove  01:00 PM  1 111 vs 11KSA 03 Pro-Premier   vs.AFC Lightning 03B Black - CL II 
 620554  Lakeshore Park  03:00 PM  1 110 vs 12NGSA 2003 Dalton Elite - CL II   vs.AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II 
 620556  Bethesda Park  03:00 PM  Bute 18 vs 14TASA 03 Premiere - CL II   vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II 

Bracket - Sunday, November 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620532  Lakeshore Park  07:00 AM  1 110 vs 18NGSA 2003 Dalton Elite - CL II   vs.TASA 03 Premiere - CL II 
 620551  Victor Lord Park  10:00 AM  6 14 vs 17ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II   vs.Piedmont SA - 03 - Silver - CL II 
 620516  MOBA Academy  10:30 AM  1 16 vs 19MOBA - 03 Boys - CL ll   vs.GAFC Cobb 03B 1 - CL II 

Bracket - Saturday, November 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620534  MOBA Academy  11:00 AM  1 16 vs 12MOBA - 03 Boys - CL ll   vs.AFC Lightning Griffin 03B Gold - CL II 
 620533  Barrow Co. Soccer Park  01:00 PM  6 17 vs 11Piedmont SA - 03 - Silver - CL II   vs.AFC Lightning 03B Black - CL II 
 620527  Bethesda Park  03:00 PM  Park 18 vs 19TASA 03 Premiere - CL II   vs.GAFC Cobb 03B 1 - CL II 

Bracket - Sunday, November 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620546  MOBA Academy  10:30 AM  1 16 vs 14MOBA - 03 Boys - CL ll   vs.ATHENS UNITED 03 BOYS BLACK - CL II