Username: 
  Password: 

Team Schedules - 17U Classic I
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A2 : AFC Lightning 04B Gold - CL I552025535 032 18  5  8 1
 A5 : ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I5555525   032 18  9  2 0
 A8 : NSA Hammers 17 - CL I5555525   032 17  12  3 0
 A4 : All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I552555000 027 8  11  7 0
 A1 : Georgia Revolution U17 Elite - CL I2022500 5 016 0  15  12 0
 A3 : FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I0050055   015 -2  20  7 0
 A10 : Atlanta City FC - CL I0500 0    05 -8  21  4 1
 A7 : Georgia Storm 04B Elite - CL I000250 -115 01 -8  22  6 3
 A6 : DDYSC 04 Wolves Elite - CL I-40-2510    00 -3  17  4 3
 A9 : NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I - Forfeited -4-4-4-4-4-4-4-4-4-40-40 -40  40  1 0

Bracket - Saturday, August 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620752  West Forsyth HS  08:00 AM  1 A3 vs A8FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I 0 vs.NSA Hammers 17 - CL I3
 620753  Gary Pirkle  02:30 PM  1 A4 vs A7All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I 2 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL I0
 620755  Silverbacks Park  03:00 PM  5 A10 vs A1Atlanta City FC - CL I 2 vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I2
 620754  Victor Lord Park  04:00 PM  6 A5 vs A6ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I 4F vs.DDYSC 04 Wolves Elite - CL I
Forfeited Game
0

Bracket - Sunday, August 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620762  McCurry Park  12:00 PM  24 A2 vs A7AFC Lightning 04B Gold - CL I 3 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL I1
 620768  Victor Lord Park  04:00 PM  6 A5 vs A3ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I 10 vs.FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I1

Bracket - Saturday, September 05, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620751  McCurry Park  11:00 AM  23 A2 vs A9AFC Lightning 04B Gold - CL I 4F vs.NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
0

Bracket - Saturday, September 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620765  Silverbacks Park  04:00 PM  7 A10 vs A9Atlanta City FC - CL I 4F vs.NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
0
 620761  Northwest Whitfield HS  04:00 PM  1 A8 vs A1NSA Hammers 17 - CL I 4 vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I2
 620763  West Forsyth HS  06:00 PM  1 A3 vs A6FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I 6 vs.DDYSC 04 Wolves Elite - CL I2

Bracket - Sunday, September 13, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620791  New Hope Church Stockbridge  03:00 PM  1 A1 vs A2Georgia Revolution U17 Elite - CL I 0 vs.AFC Lightning 04B Gold - CL I0
 620794  East Carrollton Park  03:00 PM  EC 2 A7 vs A5Georgia Storm 04B Elite - CL I 1 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I6

Bracket - Saturday, September 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620769  Northwest Whitfield HS  08:00 AM  1 A8 vs A9NSA Hammers 17 - CL I 4F vs.NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
0
 620766  East Carrollton Park  11:00 AM  EC 2 A7 vs A1Georgia Storm 04B Elite - CL I 1 vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I1
 620770  E.E. Robinson Park  11:30 AM  1 A4 vs A10All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I 6 vs.Atlanta City FC - CL I1

Bracket - Saturday, September 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620772  McCurry Park  11:00 AM  24 A2 vs A5AFC Lightning 04B Gold - CL I 2 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I3
 620775  Northwest Whitfield HS  11:00 AM  1 A8 vs A10NSA Hammers 17 - CL I 8 vs.Atlanta City FC - CL I1
 620771  Windsor Parkway Sports Complex  11:15 AM  7 A6 vs A1DDYSC 04 Wolves Elite - CL I 3 vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I5
 620774  Lakeshore Park  01:00 PM  1 A9 vs A7NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
 0 vs.Georgia Storm 04B Elite - CL I4F

Bracket - Saturday, October 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620778  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 A6 vs A9DDYSC 04 Wolves Elite - CL I 4F vs.NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
0
 620779  East Carrollton Park  03:00 PM  EC 2 A7 vs A8Georgia Storm 04B Elite - CL I 3 vs.NSA Hammers 17 - CL I5
 620777  E.E. Robinson Park  03:30 PM  1 A4 vs A2All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I 0 vs.AFC Lightning 04B Gold - CL I0

Bracket - Sunday, October 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620773  West Forsyth HS  06:00 PM  1 A3 vs A4FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I 0 vs.All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I1

Bracket - Saturday, October 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620782  PAC  09:00 AM  3 A2 vs A3AFC Lightning 04B Gold - CL I 4 vs.FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I0
 620785  East Carrollton Park  11:00 AM  EC 2 A7 vs A10Georgia Storm 04B Elite - CL I   vs.Atlanta City FC - CL I 
 620783  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A9 vs A5NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
 0 vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I4F
 620781  Gary Pirkle  11:30 AM  1 A4 vs A1All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I 3 vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I1

Bracket - Saturday, October 17, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620789  Victor Lord Park  08:00 AM  6 A5 vs A8ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I 4 vs.NSA Hammers 17 - CL I4
 620790  McCurry Park  11:00 AM  24 A2 vs A10AFC Lightning 04B Gold - CL I 5 vs.Atlanta City FC - CL I0
 620788  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 A6 vs A7DDYSC 04 Wolves Elite - CL I 4D vs.Georgia Storm 04B Elite - CL I
Disqualified
0
 620786  Coal Mountain Park  01:00 PM  1 A3 vs A1FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I 2 vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I0
 620787  Lakeshore Park  03:00 PM  1 A9 vs A4NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
 0 vs.All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I4F

Bracket - Sunday, October 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620767  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 A6 vs A2DDYSC 04 Wolves Elite - CL I 1 vs.AFC Lightning 04B Gold - CL I2
 620764  Monsignor Donovan Catholic High School  06:00 PM  1 A5 vs A4ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I 2 vs.All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I1

Bracket - Saturday, October 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620792  Lakeshore Park  11:00 AM  1 A9 vs A3NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
 0 vs.FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I4F
 620795  Silverbacks Park  02:00 PM  8 A10 vs A6Atlanta City FC - CL I   vs.DDYSC 04 Wolves Elite - CL I 
 620793  E.E. Robinson Park  02:30 PM  1 A4 vs A8All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I 2 vs.NSA Hammers 17 - CL I4

Bracket - Sunday, October 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620799  East Carrollton Park  11:00 AM  EC 2 A7 vs A4Georgia Storm 04B Elite - CL I 3 vs.All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I1
 620784  Northwest Whitfield HS  02:00 PM  1 A8 vs A6NSA Hammers 17 - CL I   vs.DDYSC 04 Wolves Elite - CL I 

Bracket - Saturday, October 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620798  TBD C   --    --  A10 vs A1Atlanta City FC - CL I   vs.Georgia Revolution U17 Elite - CL I 
 620796  Northwest Whitfield HS  08:00 AM  1 A8 vs A3NSA Hammers 17 - CL I   vs.FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I 
 620797  Windsor Parkway Sports Complex  09:00 AM  7 A6 vs A5DDYSC 04 Wolves Elite - CL I   vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I 
 620800  Lakeshore Park  05:00 PM  1 A9 vs A2NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
 0 vs.AFC Lightning 04B Gold - CL I4F

Bracket - Sunday, November 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620780  West Forsyth HS  03:00 PM  1 A3 vs A10FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I   vs.Atlanta City FC - CL I 

Bracket - Saturday, November 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620757  Northwest Whitfield HS  11:00 AM  1 A8 vs A2NSA Hammers 17 - CL I   vs.AFC Lightning 04B Gold - CL I 
 620756  New Hope Church Stockbridge  01:00 PM  1 A1 vs A9Georgia Revolution U17 Elite - CL I 4F vs.NGSA 2004 Ringgold Elite - B17U - CL I
Forfeited Game
0
 620759  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  7 A6 vs A4DDYSC 04 Wolves Elite - CL I   vs.All-In FC Sugar Hill 04 Gold - CL I 
 620776  MOBA Academy  05:00 PM  2 A1 vs A5Georgia Revolution U17 Elite - CL I   vs.ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I 
 620758  East Carrollton Park  05:00 PM  EC 2 A7 vs A3Georgia Storm 04B Elite - CL I   vs.FC Sudamerica - 04B - Platinum - CL I 

Bracket - Sunday, November 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620760  Victor Lord Park  10:00 AM  6 A5 vs A10ATHENS UNITED 04 BOYS GOLD - CL I   vs.Atlanta City FC - CL I