Username: 
  Password: 

Team Schedules - 16U Classic I
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : AFC Lightning 05B Gold - CL I555223   022 9  4  2 1
 A8 : LEGION FC 2005 ELITE - CL I52555    022 9  7  0 0
 A13 : MOBA-05 Boys505505   020 9  7  0 0
 A12 : Lake Country United 05 Elite - CL I2220525  018 4  10  3 0
 A5 : OconeeFC 16U Boys - CL I5502200  014 -2  12  4 0
 A1 : UFA South Georgia 05B Premier - CL I205005   012 -2  11  1 0
 A2 : IAFC 05 Boys Premier - CL I52022    011 0  6  2 0
 A9 : FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I00550    010 -5  12  2 0
 A4 : DDYSC 05 Wolves Elite - CL I05020    07 -4  15  1 0
 A10 : GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I000000   00 -18  23  3 0

Bracket - Saturday, August 22, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635808  MOBA Academy  10:30 AM  1 A13 vs A4MOBA-05 Boys 10 vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL I0

Bracket - Saturday, August 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620943  Poole Recreation Center  11:00 AM  1 A12 vs A1Lake Country United 05 Elite - CL I 1 vs.UFA South Georgia 05B Premier - CL I1
 620940  West Forsyth HS  02:00 PM  1 A9 vs A4FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL I3

Bracket - Sunday, August 30, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620963  Arizona Avenue  02:30 PM  1 A2 vs A4IAFC 05 Boys Premier - CL I 2 vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL I1

Bracket - Saturday, September 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620955  Arizona Avenue  11:45 AM  1 A2 vs A12IAFC 05 Boys Premier - CL I 1 vs.Lake Country United 05 Elite - CL I1
 620952  Badger Creek Complex  01:30 PM  3 A10 vs A5GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I 0 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I3

Bracket - Sunday, September 13, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620962  Thomasville City School  12:00 PM  1 A1 vs A5UFA South Georgia 05B Premier - CL I 0 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I1
 620972  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A8 vs A10LEGION FC 2005 ELITE - CL I 3 vs.GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I0

Bracket - Saturday, September 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635805  Thomasville City School  12:00 PM  1 A1 vs A13UFA South Georgia 05B Premier - CL I 3 vs.MOBA-05 Boys2
 620961  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A8 vs A12LEGION FC 2005 ELITE - CL I 2 vs.Lake Country United 05 Elite - CL I2

Bracket - Sunday, September 20, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620976  McCurry Park  10:00 AM  23 A3 vs A5AFC Lightning 05B Gold - CL I 2 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I1
 620980  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  9 A8 vs A1LEGION FC 2005 ELITE - CL I 3 vs.UFA South Georgia 05B Premier - CL I2
 635806  MOBA Academy  03:30 PM  1 A13 vs A2MOBA-05 Boys 2 vs.IAFC 05 Boys Premier - CL I1

Bracket - Saturday, September 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635816  MOBA Academy  10:45 AM  2 A13 vs A12MOBA-05 Boys 3 vs.Lake Country United 05 Elite - CL I1

Bracket - Saturday, October 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620939  Badger Creek Complex  03:35 PM  3 A10 vs A3GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I 0 vs.AFC Lightning 05B Gold - CL I6
 620969  Oconee Veterans Park  05:00 PM  B A5 vs A2OconeeFC 16U Boys - CL I 1 vs.IAFC 05 Boys Premier - CL I1

Bracket - Sunday, October 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620966  West Forsyth HS  02:00 PM  1 A9 vs A8FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I 1 vs.LEGION FC 2005 ELITE - CL I4

Bracket - Saturday, October 10, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620978  Badger Creek Complex  10:45 AM  3 A10 vs A9GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I 2 vs.FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I3

Bracket - Saturday, October 17, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635813  Coal Mountain Park  03:00 PM  1 A9 vs A13FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I 2 vs.MOBA-05 Boys1
 620950  Crisp Co. HS  04:00 PM  1 A1 vs A3UFA South Georgia 05B Premier - CL I 0 vs.AFC Lightning 05B Gold - CL I3
 620983  Oconee Veterans Park  05:00 PM  B A5 vs A4OconeeFC 16U Boys - CL I 0 vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL I0

Bracket - Sunday, October 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635814  MOBA Academy  01:30 PM  1 A13 vs A10MOBA-05 Boys 5 vs.GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I0
 620991  Poole Recreation Center  04:00 PM  1 A12 vs A5Lake Country United 05 Elite - CL I 5 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I2
 620957  PAC  05:00 PM  3 A3 vs A2AFC Lightning 05B Gold - CL I 1 vs.IAFC 05 Boys Premier - CL I1

Bracket - Saturday, October 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620967  Poole Recreation Center  10:45 AM  1 A12 vs A3Lake Country United 05 Elite - CL I 1 vs.AFC Lightning 05B Gold - CL I1

Bracket - Sunday, October 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620956  Friendly City Park  11:00 AM  5 A1 vs A4UFA South Georgia 05B Premier - CL I 3 vs.DDYSC 05 Wolves Elite - CL I1
 621000  PAC  11:00 AM  3 A3 vs A9AFC Lightning 05B Gold - CL I 2 vs.FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I1
 620941  CGSA - Warner Robins  03:00 PM  10 A8 vs A5LEGION FC 2005 ELITE - CL I 4 vs.OconeeFC 16U Boys - CL I2
 620985  Badger Creek Complex  03:15 PM  3 A10 vs A12GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I 0 vs.Lake Country United 05 Elite - CL I3

Bracket - Saturday, October 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620994  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  9 A8 vs A3LEGION FC 2005 ELITE - CL I   vs.AFC Lightning 05B Gold - CL I 
 620993  West Forsyth HS  01:00 PM  1 A9 vs A2FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I   vs.IAFC 05 Boys Premier - CL I 
 620992  Badger Creek Complex  04:30 PM  4 A10 vs A1GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I   vs.UFA South Georgia 05B Premier - CL I 
 620979  Windsor Parkway Sports Complex  04:30 PM  7 A4 vs A12DDYSC 05 Wolves Elite - CL I   vs.Lake Country United 05 Elite - CL I 

Bracket - Sunday, November 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620944  Arizona Avenue  12:00 PM  2 A2 vs A1IAFC 05 Boys Premier - CL I   vs.UFA South Georgia 05B Premier - CL I 
 620970  Windsor Parkway Sports Complex  01:00 PM  7 A4 vs A3DDYSC 05 Wolves Elite - CL I   vs.AFC Lightning 05B Gold - CL I 
 635812  MOBA Academy  02:30 PM  2 A13 vs A8MOBA-05 Boys   vs.LEGION FC 2005 ELITE - CL I 

Bracket - Saturday, November 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 621001  Windsor Parkway Sports Complex  09:00 AM  7 A4 vs A8DDYSC 05 Wolves Elite - CL I   vs.LEGION FC 2005 ELITE - CL I 
 620986  Friendly City Park  11:30 AM  5 A1 vs A9UFA South Georgia 05B Premier - CL I   vs.FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I 
 635809  Oconee Veterans Park  03:00 PM  A A5 vs A13OconeeFC 16U Boys - CL I   vs.MOBA-05 Boys 
 620999  Arizona Avenue  07:00 PM  1 A2 vs A10IAFC 05 Boys Premier - CL I   vs.GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I 

Bracket - Sunday, November 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620947  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A A5 vs A9OconeeFC 16U Boys - CL I   vs.FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I 
 620987  Arizona Avenue  05:00 PM  1 A2 vs A8IAFC 05 Boys Premier - CL I   vs.LEGION FC 2005 ELITE - CL I 

Bracket - Saturday, November 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 635807  PAC  09:00 AM  3 A3 vs A13AFC Lightning 05B Gold - CL I   vs.MOBA-05 Boys 
 620946  Windsor Parkway Sports Complex  11:00 AM  7 A4 vs A10DDYSC 05 Wolves Elite - CL I   vs.GAFC Cobb 2005 Boys 2 - CL I 

Bracket - Sunday, November 15, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 620973  Poole Recreation Center  10:00 AM  1 A12 vs A9Lake Country United 05 Elite - CL I   vs.FC Sudamerica - 05B - Platinum - CL I