Username: 
  Password: 

Team Schedules - 14U Classic III South
       


Winner of bracket based on total points after round robin play.

Bracket


ALL A


   Tie Breaker Cards
Club
Info
Group -- A 1  2  3  4  5  6  7  8  Points Adj Total
Points
Goal DiffGoals Against
Ylw

Red
Points Detail
 A3 : Camden Wave 2007 - B14U - CL III S555550  025 16  9  1 0
 A7 : Savannah United 07B Blue - CL III S205 55  017 7  9  1 0
 A8 : UFA South Georgia 07B Premier - CL III S5505    015 12  0  0 0
 A5 : OconeeFC 14U BOYS - CL III S250     07 1  10  1 0
 A2 : AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S0005    05 -9  21  0 0
 A4 : LEGION FC 2007 ELITE - CL III S0500 0  05 -13  25  2 0
 A6 : RHSC 2007 B - CL III S5000000 05 -14  33  1 0

Bracket - Saturday, August 29, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537130  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  1 A6 vs A4RHSC 2007 B - CL III S 4 vs.LEGION FC 2007 ELITE - CL III S1

Bracket - Saturday, September 12, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537142  Chatham Co Soccer Complex  03:00 PM  4 A7 vs A5Savannah United 07B Blue - CL III S 4 vs.OconeeFC 14U BOYS - CL III S4
 537161  Devaul Henderson Park - RH  04:00 PM  1 A6 vs A3RHSC 2007 B - CL III S 0 vs.Camden Wave 2007 - B14U - CL III S3

Bracket - Saturday, September 19, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537148  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 A4 vs A2LEGION FC 2007 ELITE - CL III S 3 vs.AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S1
 625919  Jenifer Ross County Soccer Complex  01:00 PM  01 A3 vs A7Camden Wave 2007 - B14U - CL III S 4 vs.Savannah United 07B Blue - CL III S2
 537146  Thomasville City School  02:00 PM  1 A8 vs A6UFA South Georgia 07B Premier - CL III S 10 vs.RHSC 2007 B - CL III S0

Bracket - Sunday, September 20, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537152  CGSA - Warner Robins  11:00 AM  10 A4 vs A5LEGION FC 2007 ELITE - CL III S 0 vs.OconeeFC 14U BOYS - CL III S4

Bracket - Saturday, September 26, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537169  Devaul Henderson Park - RH  02:00 PM  1 A6 vs A7RHSC 2007 B - CL III S 1 vs.Savannah United 07B Blue - CL III S3
 537153  Tyus Park  03:00 PM  2 A2 vs A3AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S 1 vs.Camden Wave 2007 - B14U - CL III S11

Bracket - Sunday, September 27, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 625861  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A4 vs A8LEGION FC 2007 ELITE - CL III S 0 vs.UFA South Georgia 07B Premier - CL III S11
 537133  Oconee Veterans Park  02:30 PM  A A5 vs A3OconeeFC 14U BOYS - CL III S 3 vs.Camden Wave 2007 - B14U - CL III S6

Bracket - Saturday, October 03, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537156  CGSA - Warner Robins  01:00 PM  10 A4 vs A7LEGION FC 2007 ELITE - CL III S   vs.Savannah United 07B Blue - CL III S 

Bracket - Sunday, October 04, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537160  Tyus Park  03:00 PM  2 A2 vs A7AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S 0 vs.Savannah United 07B Blue - CL III S6

Bracket - Saturday, October 17, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 625920  Camden County Soccer Complex  01:00 PM  6 A3 vs A6Camden Wave 2007 - B14U - CL III S 11 vs.RHSC 2007 B - CL III S3

Bracket - Sunday, October 18, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537134  Devaul Henderson Park - RH  12:00 PM  1 A6 vs A2RHSC 2007 B - CL III S 1 vs.AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S2

Bracket - Saturday, October 24, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 625922  Friendly City Park  12:00 PM  3 A8 vs A3UFA South Georgia 07B Premier - CL III S 0CC vs.Camden Wave 2007 - B14U - CL III S0CC
 625921  Chatham Co Soccer Complex  01:00 PM  5 A7 vs A6Savannah United 07B Blue - CL III S 3 vs.RHSC 2007 B - CL III S0
 625860  Oconee Veterans Park  05:00 PM  A A5 vs A2OconeeFC 14U BOYS - CL III S   vs.AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S 

Bracket - Sunday, October 25, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537135  Friendly City Park  03:00 PM  3 A8 vs A4UFA South Georgia 07B Premier - CL III S 5 vs.LEGION FC 2007 ELITE - CL III S0

Bracket - Saturday, October 31, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537139  Crisp Co. HS  12:00 PM  1 A8 vs A2UFA South Georgia 07B Premier - CL III S   vs.AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S 
 625862  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A A5 vs A4OconeeFC 14U BOYS - CL III S   vs.LEGION FC 2007 ELITE - CL III S 
 537138  Camden County Soccer Complex  01:00 PM  6 A7 vs A3Savannah United 07B Blue - CL III S   vs.Camden Wave 2007 - B14U - CL III S 

Bracket - Sunday, November 01, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537165  Oconee Veterans Park  01:00 PM  A A5 vs A6OconeeFC 14U BOYS - CL III S   vs.RHSC 2007 B - CL III S 

Bracket - Saturday, November 07, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537166  Tyus Park  09:00 AM  2 A2 vs A4AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S   vs.LEGION FC 2007 ELITE - CL III S 
 537164  Camden County Soccer Complex  01:00 PM  6 A3 vs A8Camden Wave 2007 - B14U - CL III S   vs.UFA South Georgia 07B Premier - CL III S 

Bracket - Sunday, November 08, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537128  Chatham Co Soccer Complex  11:00 AM  5 A7 vs A8Savannah United 07B Blue - CL III S   vs.UFA South Georgia 07B Premier - CL III S 
 537157  Tyus Park  02:00 PM  2 A2 vs A5AFC Lightning Griffin 07B Gold - CL III S   vs.OconeeFC 14U BOYS - CL III S 

Bracket - Saturday, November 14, 2020
GameVenueTimeFieldGroupHome TeamScore Away TeamScore
 537168  TBD   --    --  A5 vs A8OconeeFC 14U BOYS - CL III S   vs.UFA South Georgia 07B Premier - CL III S